Závodní seriál: Běhej lesy 2023

15dub
Běhej lesy Brdy 2023
Chráněná krajinná oblast Brdy, území bývalého Vojenského újezdu Brdy, je místem prvního závodu série Běhej lesy. Závodníci mohou na trati vidět Padrťské rybníky, chatu Václavku, zaniklé obce. To vše dokresluje úžasná příroda.
13kvě
Běhej lesy Karlštejn 2023
Běhej lesy Karlštejn vede krásnou trasou, při které závodníci ocení výhledy na vápencový lom Velká Amerika a hrad Karlštejn.
16čer
Běhej lesy Týmovka 2023
JAK FUNGUJE TÝMOVKA Týmy jsou rozřazeny do dvou kategorií: 2-4 běžci a 5-8 běžců Složení týmu (muži/ženy) je libovolné – vyhlašujeme kategorie muži/ženy/mix Každý tým musí mít svého kapitána, který je kontaktní osobou pro pořadatele a je zodpovědný za předávání informací týmu Pokud ti chybí členové do týmu nebo tým vůbec nemáš, bude možnost najít parťáky na Facebookové skupině, kterou vytvoříme brzy. 3 BĚŽECKÉ OKRUHY Na závodníky budou čekat 3 různě náročné a dlouhé okruhy Délka jednotlivých okruhů – 4 až 14 km Označení okruhů: červená, žlutá a modrá Celková vzdálenost je zhruba 25 km Převýšení jednotlivých okruhů – 50 až 350 m Povrch – převážně lesní cesty
15čvc
Běhej lesy Klínovec 2023
15. července 2023 tě zveme do lesů a nedotčené přírody Krušných hor v okolí Klínovce. Běhej lesy Klínovec bude mít obdobný ráz jako závod v Bílé, čekej tedy pohodlné vyvezení lanovkou až na vrchol a záporný profil u všech tras. Ale nemysli si, že ti Krušné hory dají tenhle zážitek zadarmo!
12srp
Běhej lesy Bílá 2023
Další závod série Běhej lesy se uskuteční ve Ski areálu Bílá. Závodníci budou vyvezeni lanovkou až na vrchol a poté začíná závod, který je tím intervalový. Trasa vede po hraničním hřebenu, což umožňuje závodníkům vidět Lysou horu, jižní masív Smrku, případně i Malou Fatru a Roháče.
26srp
Běhej lesy Jizerská 2023
Trať slavného závodu v běhu na lyžích Jizerská 50 může být prozkoumána i běžeckými nadšenci. Místa jako Hřebínek, Kristiánov, Jizerka či Olivetská hora se obvykle sjíždí na běžkách, ale nyní jsou dostupná i pro běžce.
9zář
Běhej lesy Boletice 2023
Závod v Boleticích se tentokrát poběží v noci. Přijeď uložit pátou sezonu Běhej lesy k zimnímu spánku a užij si jedinečnou atmosféru potemnělého lesa. Běhej jako neřízená střela na hranici vojenského újezdu Boletice a poznej krásu šumavského revíru.
23zář
Běhej lesy Lednice 2023
Běh Lednicko-valtickým areálem se uskuteční prostřednictvím série závodů Běhej lesy. Závodní trasa povede přes hráz lednických rybníků, kolem chrámu Tří Grácií i okolo „paláce pro koně“ Nový Dvůr. Pokud si závodníci zvolí delší závodní okruh uvidí i Apollonův chrám, trojbokou kapli Sv. Huberta a budou mít možnost proběhnout se i pod vítězným obloukem Rendez-vous.